Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie"

Data wydarzenia:

 

Festiwal filmowy poświęcony filmom dokumentalnym o prawach człowieka, odbywający się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie w Kino LAB, kinach Muranów i Kultura.

WATCH DOCS jest jednym z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie, co roku gromadzącym około 70 000 widzów w całej Polsce.

 

Poza coroczną imprezą w Warszawie Festiwal obejmuje także Objazdowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS", który w ciągu roku odwiedza około trzydziestu pięciu polskich miast.

Festiwal jest przedsięwzięciem non - profit, co oznacza że bilety na pokazy, programy i katalogi są darmowe.

 

Festiwal powstał w 2001 roku jako program polskiej organizacji pozarządowej – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (www.hfhrpol.waw.pl). Fundacja Helsińska jest jedną z najbardziej doświadczonych europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Prowadzi programy edukacyjne, interwencyjne i monitoringowe. Znaczna część jej działalności dotyczy praw człowieka w państwach powstałych po rozpadzie ZSRR.

Współorganizatorem festiwalu od początku jego istnienia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (www.csw.art.pl), pierwszy i największy interdyscyplinarny ośrodek kultury i sztuki w Polsce i Europie Wschodniej, o statusie Narodowej Instytucji Kultury.

Trzeci współorganizator WATCH DOCS, Społeczny Instytut Filmowy, został powołany w 2005 roku w celu wspierania filmu dokumentalnego, w szczególności społecznego dokumentu z Europy Wschodniej i Środkowej.

 

W programie WATCH DOCS znajdą się między innymi:
1. Konkurs najciekawszych pełnometrażowych dokumentów z całego świata poruszających kwestie związane z prawami człowieka i wyróżniających się interesującą filmową formą.
2. Stała sekcja programu „Chcę zobaczyć”- przegląd dokumentów dotyczących wydarzeń, postaci i tematów aktualnie w centrum uwagi obrońców praw człowieka na świecie.
3. Stała sekcja programu „Dyskretny urok propagandy”
4. Stała sekcja programu „Nowe filmy polskie” – najciekawsze polskie dokumenty społeczne ostatniego sezonu.
5. Stała sekcja programu „Zbliżenia”

 

 

 

Data publikacji: 13.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Zgoda 11

Organizatorzy

Helsińska Fundacji Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy, CSW Zamek Ujazdowski
festival@watchdocs.pl, 22 556 44 73
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter