Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Sport w sztuce

Data wydarzenia: 18.5-30.9.2011

Sport w sztuce to druga wystawa z cyklu Jak artyści postrzegają sprawy, którymi człowiek żyje. Najpierw była historia, po sporcie będzie polityka, ekonomia, religia, nauka i inne.

 

Sport jedynie na pozór jest niezbyt poważną częścią naszej egzystencji. W rzeczywistości to niezwykle ważny terapeuta, zdejmujący z człowieka męczące warstwy zwierzęcości i agresji. Wymyśliliśmy sposób na to, aby walczyć i zwyciężać, nie robiąc nikomu prawdziwej krzywdy. Ten świat sztucznych zachowań i precyzyjnych reguł jest kopalnią symboli i świetnie nadaje się do analizowania tajnych zakamarków ludzkiej egzystencji. Nic dziwnego, że w sztuce sport pojawia się dość często i ma bardzo różne „zastosowania”.

Sport w sztuce to międzynarodowa wystawa prezentująca trzydziestu kilku artystów i mająca ambicje ukazania jak najszerszej – zarówno od strony problemowej, jak i medialnej – interpretacji tematyki sportowej. Pokażemy klasyków malarstwa, twórców filmów i obiektów oraz artystów ryzykujących życiem w konfrontacji z ekstremalnymi wyczynami sportowymi.

Celem wystawy – podobnie jak całego cyklu – jest pokazanie ścisłego związku pomiędzy życiem a sztuką, udowodnienie, że sztuka wspiera zrozumienie ludzkiej kondycji oraz ujawnienie, że w każdej zabawie jest powaga, a jak już się uchwyci powagę, to można się nią pobawić.  

Data publikacji: 25.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
30-702 Kraków, Lipowa 4

Organizatorzy

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
mocak@mocak.pl, 12 263 40 01
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter