Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Są we mnie wszystkie kobiety świata!

Data wydarzenia: 9.11.2011-29.1.2012

„Są we mnie wszystkie kobiety świata!” to wystawa feministyczna w wydaniu męskim. Ukazuje ona obecność kobiety w świecie, jej wszechstronność, umiejętność dostosowania się do wszystkich kontekstów. Ekspozycja prezentuje jednocześnie powszechne uwikłania w stereotypy traktowania kobiet i bezradność wobec nich. Jest szerokim komentarzem do przemian funkcjonowania płci w czasach „poszerzonej demokracji”, która wymaga zrozumienia drugiej strony, wczucia się w sytuację, stania się – przynajmniej na moment – tym innym.

Ane Lan aranżuje sytuacje, które wymuszają na nim stanie się kobietą, a co za tym idzie spojrzenie na świat jej oczyma. Ponieważ nie ma jednej kobiety, tylko jest ich tyle, ile zawodów, okoliczności, losów, więc artysta wciela się w bardzo różne postaci. Robi to zawsze z wielką przychylnością. W jego pracach nie ma ironii – chyba że za ironię uznamy jego uległość wobec podejmowanych ról – nie ma bawienia się w przebieranie. Jest autentyczna potrzeba wczucia, jest gest, którego kobiety nie doświadczyły wcześniej.


Wystawa Ane Lana zostanie pokazana w ramach projektu „Norwegia bez granic” współfinansowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Autor: Ane Lan
Kurator wystawy: Maria Anna Potocka

Asystent kuratora: Delfina Piekarska

Ane Lan, Woman of the World #3, 2008 fot. Aurora E. Sandlilje

Data publikacji: 25.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
30-702 Kraków, Lipowa 4

Organizatorzy

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
czechowicz@mocak.pl, 12 263 40 01
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter