Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXXV Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors"

Data wydarzenia: 1-3.12.2011


Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 35. Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia w Rotundzie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie połączenie tradycji z nowoczesnością. Pierwszego dnia festiwalu wystąpi zespół Wojciech Mazolewski Quintet, który zaskakuje nowatorskimi formami muzycznymi i zachwyca nie tylko znawców muzyki jazzowej, ale także przeciętnych słuchaczy. Drugi dzień to wieczór z muzyką filmową przy akompaniamencie twórców obecnych na muzycznej scenie jazzowej od lat, między innymi: Janusza Muniaka i Wojciecha Groborza. Ostatni dzień festiwalu to koncert finałowy i podsumowanie 35 lat tworzenia muzyki jazzowej na deskach krakowskiej Rotundy.

 

Festiwal „Jazz Juniors” jako jeden z najstarszych i najbardziej znanych  festiwali jazzowych w Polsce, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych związanych z muzyką jazzową. Konkurs stwarza doskonałe warunki konfrontacji uznanych już artystów, z tymi którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Co roku, na scenie krakowskiej „Rotundy” prezentują się debiutujące zespoły jazzowe. Profesjonalne jury, w którym zasiadają takie autorytety jak: Krzysztof Zawadzki, Jarosław Śmietana, Marek Stryszowski, Jan Poprawa, Antoni Krupa, wyłania młode jazzowe talenty. Główną nagrodą w konkursie jest sesja nagraniowa w studio, a udział w festiwalu często staje się dla jego uczestników, przepustką do kariery. Wśród laureatów „Jazz Juniors” można wymienić największe gwiazdy polskiego jazzu, są wśród nich  m.in.: Leszek Możdżer, Marek Bałata, Krzysztof Ścierański, bracia Pospieszalscy, zespół New Presentation, zespół Walk Away czy zespół Miłość.

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 35. Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia w Rotundzie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie połączenie tradycji z nowoczesnością. Pierwszego dnia festiwalu wystąpi zespół Wojciech Mazolewski Quintet, który zaskakuje nowatorskimi formami muzycznymi i zachwyca nie tylko znawców muzyki jazzowej, ale także przeciętnych słuchaczy. Drugi dzień to wieczór z muzyką filmową przy akompaniamencie twórców obecnych na muzycznej scenie jazzowej od lat: Janusz Muniak- saksofon tenorowy,Andrzej Dąbrowski - vocal , Wiesław Jamioł –perkusja, Maciej Adamczak- kontrabas ,Wojciech Groborz - fortepian. Ostatni dzień festiwalu to koncert finałowy: Rosario Giuliani Quartet i podsumowanie 35 lat tworzenia muzyki jazzowej na deskach krakowskiej.

Program JAZZ JUNIORS 2011
              1-3 grudnia
              Kraków/Rotunda, ul. Oleandry 1


01.12.2011, CZWARTEK

17:00 - Przesłuchania konkursowe cz.I - wstęp wolny

20:30 - Wojciech Mazolewski Quintet


02.12.2011, PIĄTEK

17:00 - Przesłuchania Konkursowe cz.II - wstęp wolny

20:30 - JANUSZ MUNIAK& FRIENDS


03.12.2011, SOBOTA

19:00 - Koncert Laureatów
                Rosario Giuliani Quartet

Data publikacji: 08.11.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
30-060 Kraków , ul. Oleandry 1

Organizatorzy

Centrum Rotunda
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter