Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Koncert symfoniczny

Data wydarzenia: 17.4.2012

 Sala koncertowa PSM I i II st. im. Fr. Chopina w OpoluSala koncertowa PSM I i II st. im. Fr. Chopina w OpolZapraszamy na uroczysty koncert symfoniczny z okazji 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

W programie koncertu znalazły się wyjątkowe dzieła: Z życia narodu –  Zygmunta Noskowskiego oraz skomponowana specjalnie na tę wyjątkową chwilę Droga krzyżowa Artura Guzy.  Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa poświęcona polskim jeńcom wojennym, w szczególności losom jeńców obozów specjalnych Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa pt. „Na nieludzkiej ziemi …” prezentowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.  

Koncert symfoniczny z okazji 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego   

Orkiestra Symfoniczna, Chór i Chór Chłopięcy Filharmonii Opolskiej 

Bartosz Żurakowski – dyrygent 

Young Chil Lee /Korea Płd./ - dyrygent

Partie solowe wykonają: Mariola Kurnicka oraz Paulina Grochowska  

 

Program: 

Artur Guza - Droga Krzyżowa

Zygmunt Noskowski - Z życia narodu – Obrazy fantazyjne na wielką orkiestrę  na podstawie Preludium A-dur Fryderyka Chopina    

 

Zapraszamy na uroczysty koncert symfoniczny z okazji 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. W programie koncertu znalazły się wyjątkowe dzieła. Z życia narodu –  Zygmunta Noskowskiego oraz skomponowana specjalnie na tę wyjątkową chwilę Droga krzyżowa Artura Guzy. 

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa poświęcona polskim jeńcom wojennym, w szczególności losom jeńców obozów specjalnych Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa pt. „Na nieludzkiej ziemi …” prezentowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.  

 

Wstęp bezpłatny   

Kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

Data publikacji: 29.03.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: opolskie
45-075 Opole, Krakowska 24

Organizatorzy

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter