Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Modlitwa o pokój. Koncerty w hołdzie ofiarom ataku nuklearnego na Hiroszimę.

Data wydarzenia: 28-31.3.2012

W marcu nadarzy się wyjątkowa okazja usłyszenia wybitnych artystów z Japonii w repertuarze współczesnych kompozytorów japońskich. Gośćmi Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis będzie Chór Youth Chorus of Japanese Universities pod dyrekcją  Ko Matsushita, Keishi Ito i Haruhiko Numamaru.

Artyści przyjeżdżają do Polski zaśpiewać trzy koncerty: w Warszawie, w Łodzi oraz w Gdańsku, w których repertuarze znajdzie się przede wszystkim współczesna muzyka japońska na chór a cappella nawiązująca zarówno do ataku nuklearnego na Japonię z 1945 roku, jak i do folkloru japońskiego. Koncerty będą jednocześnie apelem o pokój na świecie.

Nie zabraknie ciekawych, orientalnych brzmień właściwych muzyce współczesnej i eksperymentów muzycznych, których muzyka japońska symbolicznie zostanie zintegrowana z kompozycjami europejskimi Johannesa Brahmsa.

Szczególnie interesująco zapowiada się utwór Sceny z Hiroszimy – kompozycja Hikaru Hayashi. Autor muzyki zainspirował się w tym dziele wierszami pisarza i poety Tamki Hara, który podczas ataków na Hiroszimę przebywał w mieście, przeżył atak bombowy i cała jego późniejsza twórczość jest efektem właśnie tych przeżyć.

 

Łódź, 28 marca (środa), godzina 18.00, Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi

Warszawa, 29 marca (czwartek), godzina 19.00, Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Gdańsk, 31 marca (sobota), godzina 18.00, Dwór Artusa

Data publikacji: 26.03.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Organizatorzy

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter