Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dorota Nowak: Przestrzenie cielesności

Data wydarzenia: 14.1-29.2.2012

 

WOKÓŁ GRAFIKI:

Dorota Nowak

Przestrzenie cielesności

wystawa grafiki artystycznej

Muzeum w Bielsku-Białej, Galeria Baszta i Strzelnica

Kuratorki projektu: Iwona Koźbiał-Grzegorzek, Joanna Rupik

Projekt „Wokół grafiki” towarzyszy 8.Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach

 

Dorota Nowak                                                                                                                                              

Urodziła się w Szczyrku w 1976 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom magistra sztuki uzyskała w 2003 roku w zakresie grafiki warsztatowej. Od 2006 roku pracuje w Katedrze Grafiki na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; obecnie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Pracowni Sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna. Stopień doktora sztuk plastycznych w dziedzinie: sztuki piękne uzyskała w 2009 roku.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką wielu nagród na międzynarodowych przeglądach graficznych. Uczestniczyła w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych o charakterze międzynarodowym min.: w Hiszpanii, Rosji, Chinach, Japonii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Portugalii, Szwecji, Bułgarii, Niemczech. Autorka dziesięciu wystaw indywidualnych.

Wokół grafiki to projekt wystawienniczy Muzeum w Bielsku-Białej, który towarzyszy 8. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. W programie zaplanowane zostały wystawy indywidualne wybitnych artystów-grafików związanych z regionem śląskim, takich jak: Jadwiga Smykowska, Tadeusz Król, Dorota Nowak, Grzegorz Hańderek, oraz zbiorowa wystawa pt.: „Czerń, biel i …” prezentująca dorobek graficzny artystów-pedagogów Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie.

W ramach projektu przygotowane zostały również spotkania z artystami, wykłady, lekcje muzealne i warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży.

Poprzez wydarzenia związane z muzealnym przedsięwzięciem zostanie przypomniana historia i rola grafiki artystycznej na Śląsku, która nieprzerwanie od 1945 roku reprezentowała wysoki poziom, a obecnie znajduje się w czołówce światowej, o czym świadczą chociażby międzynarodowe osiągnięcia artystów uczestniczących w projekcie.

Data publikacji: 12.12.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (1):

mpaproc, 10.09.2015
Uwielbiam sztukę i wystawy Doroty Nowak są jednymi, które zawsze mnie intrygują. Ostatnia wystawa pod tytułem "Przestrzenie cielesności" były jedną z lepszych. Obiecałam sobie po prywatne lekcje portugalskiego wybiore się na kurs sztuki Preply w Katowice http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,150490880,156926439,Re_Korepetycje_jezykowe_pilne.html#p156926439

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
43-300, Wzgórze 16

Organizatorzy

Muzeum w Bielsku-Białej
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter