Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa "PIĘKNO DOTYKU" w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej

Data wydarzenia: 2.2-15.4.2012

Wystawa "PIĘKNO DOTYKU" prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.

 


Galeria MT Muzeum w Bielsku-Białej

Budynek Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej

Pl. Żwirki i Wigury 8

 

Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata „przez dotyk”, jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.

Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość „odbioru sztuki” osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

,,Piękno dotyku’’ zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których „…nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć.’’

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

 

 

Data publikacji: 18.01.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
43-300 Bielsko - Biała, ul. Wzgórze 16

Organizatorzy

Muzeum w Bielsku-Białej
nfo@muzeum.bielsko.pl, 33 822 06 56
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter