Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Pomiędzy wyborami - pomiędzy kreacjami

Data wydarzenia: 30.11.2002-30.11.2003

Wystawa tkaniny unikatowej, obiektów i instalacji pedagogów ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Pracownia Druku na Tkaninie, Wydział Tkaniny i Ubioru.

Pomiędzy wyborami – pomiędzy kreacjami

Wystawa kadry pedagogicznej Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzeminskiego w Łodzi, Pracownia Druku na Tkaninie, Wydział Tkaniny i Ubioru. Prezentacja skupia prace ósemki profesorów i asystentów, dawnych i niedawnych absolwentów macierzystej uczelni, nie ograniczające się do tkaniny artystycznej, ale wykraczające daleko poza nią.

Autorzy w ten sposób określili zamysł wystawy:
„Żyjemy w czasach wolnych od stylowych rygorów. Każda indywidualność twórcza kreuje je na własny sposób. Pomiędzy wyobraźnią a proponowaną wizją plastyczną artysty zawiera się przestrzeń dla interpretacji odbiorcy, widza. Poszukiwanie nowych znaczeń w dialogu z tym co było, nawet odrzucenie nie pozbawia nas świadomości, że nie uwolnimy się od nawet trudno rozpoznawalnych doświadczeń poprzednich pokoleń.
Pracujemy w Katedrze Druku w ASP w Łodzi. Każdy z nas ma swoją drogę, swój warsztat. Z roku na rok poszerzają się nasze możliwośći wypowiedzi. Wybór formy przekazu staje się problemem. Czy na miarę współczesności stanie się wystarczającym przekaźnikiem emocji i treści, którymi chcemy się podzielić?”

Uczestnicy wystawy: prof. Włodzimierz Cygan, prof. Krystyna Czajkowska, dr Piotr Czajkowski, prof. Krystyna Jaguczańska-Śliwińska, Agnieszka Kotecka, dr Małgorzata Lachman-Alwasiak, dr Izabela Wyrwa, dr Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska.


Wystawa czynna jest od 3 lutego do 4 marca 2012 w Galerii Sztuki oraz Galerii Ring. Wernisaż odbędzie się w piątek 3-go lutego o godz. 18.00 w Galerii Sztuki.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Data publikacji: 26.01.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
59-220 Legnica, pl. Katedralny 1/1

Organizatorzy

Galeria Sztuki w Legnicy
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter