Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Pokaz filmu „Nosferatu" z muzyką na żywo – Czerwie

Data wydarzenia: 17.2.2012

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią - znany motyw filmowy tym razem z muzyką wykonywaną na żywo przez zespół Czerwie. Ciekawa propozycja dla miłośników kina i muzyki.

Więcej na www.czerwie.com.pl

godz. 20.00
wstęp wolnyCZERWIE - Niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansują muzycznie, potrafią zagrać i do tańca i do różańca :-) Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Godnie reprezentuje swój region występami, na które dostają zaproszenia z całego kraju. Dali się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach, nocach świętojańskich w Sandomierzu, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miastach. Zagrali dotąd ponad 300 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych: http://czerwie.com.pl/index.php?p=koncerty

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiągnięciem. Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura a zwieńczona pożegnalnym występem na PWST w Krakowie, notabene do którego muzycy regularnie zaglądają. Ponadto są autorami wielu innych kosmicznych projektów teatralno-filmowych i plastycznych, jak na przykład ten minimalistyczny teledysk czołowego polskiego reżysera muzycznego, Pawła Bogocza http://youtu.be/xIJQ0vQFJpA , czy też „Poza kontrolą” w TVP Kultura w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

www.czerwie.com.pl
www.myspace.com/czerwie
www.facebook.com/czerwie

Data publikacji: 27.01.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


05-500 Piaseczno, Kościuszki 49

Organizatorzy

Centrum Kultury Piaseczno
biuro@kulturalni.pl, 22 756 76 00
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter