Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

FONETYKA - Requiem dla Wojaczka

Data wydarzenia: 24.2.2012

 

Godz. 20:00

Wstęp 10 zł
 

FONETYKA - „Requiem dla Wojaczka LIVE” w Centrum Kultury Piaseczno.

Jesienią 2011, pół roku po wydaniu debiutanckiej EP-ki doczekaliśmy się obiecanego pełnometrażowego albumu Fonetyki. Na „Requiem dla Wojaczka” znalazło się 12 tekstów poety Rafała Wojaczka oprawionych w charakterystyczną muzykę zespołu. Jest to płyta pełna nostalgicznych synth-rockowych dźwięków z polskim tekstem na pierwszym planie. Trudno zakwalifikować formację do któregokolwiek z głównych nurtów, ale pobrzmiewają na tej płycie wpływy zespołów lat 80-tych.

Charakterystycznym brudnym gitarowym riff-om zatopionym w dźwiękach syntezatora nadaje rytm akustyczna i elektryczna perkusja. Wynik pracy Przemka Wałczuka i Daniela Zaklikowskiego, będących autorami muzyki, jest daleki od „krainy łagodności”, z jaką kojarzona jest w Polsce forma „poezja + muzyka”. Ten odważny styl okazuje się pasować do przesiąkniętych erotyką, lękami i depresją tekstów Wojaczka.

„Requiem dla Wojaczka” to album z przekazem, to dobra muzyczna lektura dla tych, którzy cenią sobie dobry tekst i prostą, ale niebanalną muzykę. Zespół promuje album singielem „Dla Ciebie piszę miłość”, do którego czarno-biały obraz zrealizował Jacek Kościuszko (twórca teledysków m.in. T. Love i Kultu) jednak w na ukończeniu jest już drugi klip, którego premiera odbędzie się wkrótce. Fonetyka, jak deklarują członkowie zespołu, nie ma managera, zajmuje się swoimi sprawami samodzielnie. Płyta została wydana przez należącą do wokalisty niezależną wytwórnię Fonokom, zajmującą się również zarządzaniem prawami do twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Dystrybucji albumu podjął się Universal Music Polska.

24 lutego w Centrum Kultury Piaseczno, zespół w składzie: Przemek Wałczuk – voc, bas, Daniel Zaklikowski – git, synth, Piotrek Jabłoński – drums promować będą swoją płytę koncertem wraz z gościnnym udziałem Wawrzyńca Hłasko, który zadba o wizualizacje multimedialne.

Strona zespołu – www.fonetyka.com

Data publikacji: 27.01.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


05-500 Piaseczno, Kościuszki 49

Organizatorzy

Centrum Kultury Piaseczno
biuro@kulturalni.pl, 22 756 76 00
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter