Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

KATARZYNA GAWRYCH-OLENDER

Data wydarzenia: 8.3-7.4.2012

Wernisaż wystawy znanej katowickiej plastyczki "Mexico" - druk cyfrowy

Galeria "Atrium" w "TechnoPark" w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18c zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Gawrych-Olender "Mexico" 8 marca 2012 o godz. 18.00.

Katarzyna Gawrych-Olender urodziła się, mieszka i pracuję w Katowicach. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskała w Pracowni Projektowania Graficznego (w zakresie projektowania) doc. Tomasza Jury oraz w Pracowni Sitodruku (w zakresie grafiki warsztatowej) adj. Mariana Słowickiego w 1986 r. Na wystawie w Gliwicach zamierza pokazać ok. 20 grafik z ostatniego czasu tzn. powstałych w latach 2010-2011, z najnowszego cyklu „Mexico", wykonane nowo opracowaną, po raz pierwszy zastosowaną techniką druku cyfrowego na metalu. Płatki szlakmetalu (sztuczne złoto) i płatki aluminium (zastępujące srebro) są nakładane ręcznie przed drukiem. Wszystkie grafiki powielone są w kilku zaledwie numerowanych egzemplarzach. Na specjalne zamówienie mogą być wykonywane na żywym srebrze lub 24-karatowym złocie.

Data publikacji: 14.02.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
Gliwice, Konarskiego 18c

Organizatorzy

Galeria "Atrium" - TechnoPark
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter