Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Jedna scena w Iluzjonie. Lekcje kina z Telewizją KINO POLSKA

Data wydarzenia: 7.5.2013

7 maja (wtorek) Filmoteka Narodowa oraz Telewizja Kino Polska zapraszają do Iluzjonu na wyjątkową lekcję kina. W roli profesora wystąpi Kazimierz Kutz, a tematem wykładu będzie wyreżyserowany przez niego film „Perła w koronie” (1971).

Spotkanie otwiera cykl edukacyjnych pokazów poświęconych kultowym scenom z polskiego kina, które od maja, raz w miesiącu, pod hasłem Jedna scena będą się odbywały w kinie Iluzjon.

Bohaterką każdego odcinka jest wybrana scena z polskiego filmu, o której przed kamerą Telewizji Kino Polska opowiada reżyser. Półgodzinne wywiady z twórcami przeprowadził Michał Chaciński – dziennikarz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. On też będzie gospodarzem spotkania otwierającego cykl. Rozmowa o jednej scenie z „Perły w koronie” odbędzie się na żywo, z udziałem Kazimierza Kutza. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 maja o 10:30. Po nim widzowie będą mogli obejrzeć cały film i skosztować śląskich przysmaków. Obszerną galerię zdjęć do filmu można obejrzeć na Fototece.

W kolejnych miesiącach w Iluzjonie pod lupę wzięte zostaną sceny z filmów „Popiół i diament” oraz „Kanał” Andrzeja Wajdy, „Trzecia część nocy” Andrzeja Żuławskiego, „Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego, „Gorączka” Agnieszki Holland, „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana, „Matka królów” Janusza Zaorskiego, „Ręce do góry” Jerzego Skolimowskiego, „Nikt nie woła” Kazimierza Kutza, „Ga, Ga. Chwała bohaterom” Piotra Szulkina i „Eroica” Andrzeja Munka. Za każdym razem widzowie poznają najpierw reżyserską analizę wybranej sceny, a potem – bogatsi o zdobytą wiedzę – obejrzą cały film.

Projekt nawiązuje do 12-odcinkowego programu Telewizji Kino Polska z 2011 r., nominowanego do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

 

JEDNA SCENA Z „PERŁY W KORONIE”

wtorek 7 maja, godz. 10:30

bilety 8 zł

Data publikacji: 25.04.2013

Źródło: Iluzjon

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Narbutta 50a

Organizatorzy

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter