Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności"

Data wydarzenia: 4.4-11.5.2014

Wystawa w „Wozowni” jest premierową odsłoną, a jednocześnie kontynuacją wcześniejszych poszukiwań Pawła Rubinowicza dotyczących zastosowania matematycznej teorii chaosu deterministycznego w kreacji przestrzeni architektonicznej, podejmowanych w pracy naukowej oraz na gruncie artystycznym.

Paweł Rubinowicz
„Obrazy złożoności”

otwarcie 4.04.2014
wystawa czynna do 11.05.2014

Wystawa w „Wozowni” jest premierową odsłoną, a jednocześnie kontynuacją wcześniejszych poszukiwań Pawła Rubinowicza dotyczących zastosowania matematycznej teorii chaosu deterministycznego w kreacji przestrzeni architektonicznej, podejmowanych w pracy naukowej oraz na gruncie artystycznym, m.in. w wystawie „Architektura Eksperymentalna” (2010-2012).
„Hasłem przewodnim oraz kierunkiem artystycznych poszukiwań i ich naukowej interpretacji jest ‘zjawisko złożoności’, rozumiane zarówno w wyabstrahowanym wymiarze geometrycznej abstrakcji, jaki i w odniesieniu do struktury środowiska zbudowanego przez człowieka oraz jego potrzeb. W klasycznym rozumieniu i doświadczeniu twórczym, złożoność formalna powstaje w wyniku odejścia od określonych zasad porządku w stronę swobodnej i intuicyjnej kreacji. Natomiast w ujęciu matematycznej teorii chaosu deterministycznego, prosta reguła, zasada czy prawo może stanowić definicję nieskończenie skomplikowanej, gęstej i pozornie nieregularnej struktury. Obserwacja ta ujawnia dualistyczną naturę zjawiska, dwie odmiany złożoności: tę stochastyczną, będącą dziełem przypadku oraz złożoność deterministyczną, konstruowaną według ścisłych reguł. Jakie są granice między tymi kategoriami złożoności? Wedle jakich zasad zbudowana jest otaczająca nas rzeczywistość? Jakie ma to znaczenie dla kreacji twórczej w architekturze oraz dla percepcji przestrzeni? Jaka jest natura złożoności MIASTA? Wystawa szuka odpowiedzi na te pytania, z zastosowaniem narzędzi komputerowych, symulacji, programów oraz wirtualnych modeli miast. Ekspozycja będzie przedstawiona w formie grafik wielkoformatowych z elementami instalacji multimedialnych.” (od autora)

W przeddzień wernisażu (czwartek, godz.18) Paweł Rubinowicz wygłosi w ramach projektu: architektura w wozowni wykład: Chaos, złożoność, miasto, ściśle powiązany z wystawą, stanowiący naukowy komentarz do wypowiedzi artystycznej.

Paweł Rubinowicz, architekt, studia na Politechnice Szczecińskiej i Fachhochschule Oldenburg (Niemcy). Doktorat na Politechnice Krakowskiej w 2011. Pracuje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uczestnik konkursów, warsztatów architektonicznych oraz konferencji naukowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki. Autor wielu publikacji naukowych; współautor studiów urbanistycznych dla kilku miast w Polsce; współkoordynator naukowych i dydaktycznych projektów europejskich. Autor kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych, od 2009 kurator Galerii Architektów Forma w Szczecinie, działającej pod patronatem Muzeum Narodowego.

www.facebook.com/events/695748310476775/
 

Data publikacji: 25.03.2014

Źródło: materiały prasowe organizatora

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, ul. Ducha Św. 6

Organizatorzy

Galeria Sztuki Wozownia

Galeria Sztuki WOZOWNIA
87-100 Toruń ul. Rabiańska 20
Tel. 56 622 63 39
www.wozownia.pl
e-mail: wozownia@wp.pl
dyrektor: Anna Jackowska
 

Galeria

Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności”
Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności”
Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności”
Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności”
Paweł Rubinowicz „Obrazy złożoności”
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter