Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XX Międzynarodowy Festiwal Tańca

Data wydarzenia: 28.6-3.7.2013

Festiwal ma charakter konkursowy. Oceniać go będzie międzynarodowe jury. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody pieniężne. Wszystkie grupy uczestniczące w festiwalu zostaną obdarowane statuetkami i dyplomami. Corocznie bierze w nim udział ok. 800 uzdolnionych tanecznie osób z Polski i Świata. W dotychczasowych osiemnastu edycjach uczestniczyło 378 zespołów, a w nich ponad piętnaście tysięcy młodych tancerzy i śpiewaków. W Gorzowie tańczyły zespoły z Rosji, Niemiec, Danii, Łotwy, Francji, Turcji, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Grecji, Cypru, Estonii, Słowacji, Litwy. W roku 2012 planowane są 4 koncerty festiwalowe.

Celami imprezy jest stworzenie możliwości spotkania się zespołów tanecznych z różnych stron świata i zaprezentowania ich dorobku artystycznego, międzynarodowa wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi, promowanie kultury narodowej i regionalnej własnego kraju, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośrednie kontakty z tańcem i muzyką oraz integracja dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z kraju i zagranicy.

Data publikacji: 23.11.2012

Źródło: Organizator

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubuskie
Gorzów Wielkopolski

Organizatorzy

Kuratorium Oświaty Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Stowarzyszenie Przyjaciół ZTL „Mali Gorzowiacy" Młodzieżowy Dom Kultury Ośrodek Sportu i Rekreacji Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Artystycznego „Buziaki" Miejskie Centrum Kultury Teatr im. J. Osterwy w G
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter