Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXI Bal Zamkowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Data wydarzenia: 9.2.2013

W 2012 roku Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie powrócił po dziesięcioletniej przerwie do pięknej tradycji żegnania karnawału wspólnie z mieszkańcami miasta i regionu. Wznowienie wielkiego Balu Zamkowego, który w latach swojej świetności był najważniejszą imprezą szczecińskiego karnawału, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Ponad 800 osób stawiło się w murach Zamku w ostatnią sobotę karnawału, aby hucznie obchodzić reaktywację wielkiego Balu. Na gości czekała bogata oferta kulinarna zamkowej restauracji oraz noc pełna muzycznych oraz towarzyskich atrakcji. Uczestników Balu przywitali historyczni gospodarze miejsca - Książę Bogusław X i Księżna Anna Jagiellonka. Wraz z dyrekcją Zamku zaprosili przybyłych do wspólnej zabawy i powrotu do wspaniałej karnawałowej tradycji.

Gwiazdą tej wyjątkowej nocy był angielski zespół THE UK LEGENDS TRIBUTE TO SMOKIE & ANIMALS, który brawurowo wykonał w sali Księcia Bogusława X utwory takich tuzów jak The Animals, Smokie czy Thin Lizzy.
XX Bal Zamkowy poprowadzili aktorka i piosenkarka Katarzyna Zielińska, prezenterka telewizyjna Joanna Osińska, aktor Władysław Grzywna oraz Andrzej Mleczko. Wystąpiła również Orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego, zespół Żuki, zespół Waterstone z Maćkiem Silskim, kabaret Szarpanina, Michał Milowicz, zespół wokalny Rampa oraz wielu innych świetnych muzyków.

XX Bal Zamkowy okazał się wielkim towarzyskim sukcesem i brawurowym powrotem do najlepszych tradycji w kulturalnym życiu Szczecina. W związku z tym postanowiliśmy umieścić Bal na stałe w kalendarzu naszych corocznych imprez.

Jeśli więc chcą Państwo zakończyć zbliżający się karnawał w wielkim stylu, a przy tym poczuć się jak książę lub księżniczka podczas książęcej uczty - zapraszamy na XXI BAL ZAMKOWY, który odbędzie się 9 lutego 2013 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W tym roku obiecujemy jeszcze więcej muzycznych atrakcji, mnóstwo pysznych smakołyków zamkowej kuchni i - jak poprzednio - doskonałą zabawę w wyśmienitym towarzystwie.

Data publikacji: 27.11.2012

Źródło: Szceciński Przegląd Aktualności

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: zachodniopomorskie
Szczecin, Korsarzy 34

Organizatorzy

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej

cikit@zamek.szczecin.pl

www.zamek.szczecin.pl

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter