Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Spektakl teatralny "Medium rzeczy pospolitych"w Muzeum Pamięci Sybiru

Data wydarzenia: 13.4.2013

Muzeum Pamięci Sybiru powstaje w miejscu starego magazynu wojskowego przy ulicy Węglowej w Białymstoku. Razem z obecnymi w tym miejscu od lat niezależnymi organizacjami kulturalnymi przygotowujemy wielkie otwarcie sezonu! Jednym z wydarzeń jest spektakl teatralny "Medium rzeczy pospolitych" Nieformalnej Grupy Avis.

Nieformalna Grupa Avis "Medium rzeczy pospolitych"

reżyseria: Agata Biziuk
występuje: Agnieszka Makowska
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Mateusz Czarnowski
---
Monodram w wykonaniu Agnieszki Makowskiej to kompilacja wybranych dzieł wybitnych twórców literatury polskiej XIX i XX wieku, skupiających się wokół martyrologii narodowej, z autorskim scenariuszem Agaty Biziuk. Cytaty prowokują do wgłębienia się w ich sens, coraz odważniej postawione zostają pytania dotyczące tożsamości. Aktorka wciela się
w niespokojne zabłąkane dusze, które łączy motyw wygnańca. Frazes zostaje postawiony naprzeciw autentycznym doświadczeniom. Fakty przeciw mitom. Odarty zostaje system manipulacji historią za pośrednictwem legend i narodowych mitów. Słodko-gorzka realizacja ma być swoistą odpowiedzią młodych twórców na otaczającą ich rzeczywistość, kakofonicznie traktującą pojęcie patriotyzmu, sztucznie mitologizowanego, pełnego bełkotu
i agresji.

„Jesteśmy jak organizm z upośledzony systemem immunologicznym – gdy brakuje nam zewnętrznych czynników, z którymi moglibyśmy walczyć… atakujemy sami siebie”.

Scenariusz wzbogacony o cytaty z utworów dotyczących martyrologii narodowej autorstwa Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego.

Białystok, ul. Węglowa 13 kwietnia 2013, godz. 17

Data publikacji: 28.03.2013

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
Białystok, ul. Węglowa

Organizatorzy

Muzeum Pamięci Sybiru

mkozinski@mwb.com.pl

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter