Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wakacyjna Scena Kabaretowa

Data wydarzenia: 2-16.7.2014

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie ma przyjemność zaprosić na Wakacyjną Scenę Kabaretową. Występy artystyczne będą odbywać się w dniach 2, 9 i 16 lipca. W programie: Ścibor & Szpak: „Ścibor Ekran Szpak”; Grupa AD HOC: „W 60 minut dookoła”. Restart oraz Kabaret 7 minut Po: „PAON”.

WAKACYJNA SCENA KABARETOWA

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2

 

 

2 lipca, godz. 19:00

Ścibor & Szpak: „Ścibor Ekran Szpak”

Czy istnieje prawda absolutna? Na czym polega sens życia? Ile wynosi dokładnie pierwiastek kwadratowy z trzech? Być czy mieć? To pytania oczywiste, na które odpowiedzi można uzyskać w dowolnej informacji telefonicznej. W swoim programie Ścibor Szpak rozstrzyga dużo poważniejsze kwestie: co łączy Sorena Kierkegaarda z meblami? Chrobrego z akwarystyką? Claptona z Kubotą? Zderzacz Hadronów z zakupami Mango? Jednak Szpak nie udziela ostatecznych odpowiedzi - zmusza widza do myślenia, przez co wysyła go na straceńczą misję, skąd nikt jeszcze nie powrócił o własnych siłach i zdrowych zmysłach.

Ścibor Szpak

solista kabaretowy, autor tekstów piosenek i tłumaczeń. Dwukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A., zdobywca I nagrody oraz Nagrody Publiczności Przeglądu Kabaretów PAKA 2011, zdobywca Grand Prix Przeglądu Kabaretów PAKA 2012

wstęp: 10/15zł

 

9 lipca, godz. 19:00

Grupa AD HOC: „W 60 minut dookoła”. Restart

Zapraszamy publiczność w godzinną podróż po świecie improwizacji, w którą wyruszamy bez mapy, kompasu i planu. Nie wiemy, kim ani gdzie będziemy; nie wiemy, w jakiej czasoprzestrzeni rozgrywać się będą budowane na scenie opowieści, z ilu złożą się wątków ani ilu zasiedli je bohaterów. Wiemy jedno – spektaklu nie będą podpierać żadne ustalone wcześniej zasady i będzie miał on jednorodną formę, która narodzi się na oczach publiczności, dzięki jednej, prostej sugestii. Jak w każdej podróży bez planu – będzie nieprzewidywalnie, wariacko i śmiesznie.

Grupa AD HOC powstała w 2008 roku z inicjatywy Kabaretu PUK, który skrzyknął kilkoro znajomych kabareciarzy i zaraził ich pomysłem na wspólne improwizowanie. Grupę AD HOC tworzą m.in. aktorzy kabaretów: PUK, Róbmy swoje, Który, Chwilowo Kaloryfer i Kabaretu Ucho.

wstęp: 10/15zł

 

16 lipca, godz. 19:00

Kabaret 7 minut Po: „PAON”

„PAON” to przede wszystkim mozaika skeczów i piosenek w wielu odcieniach burzy, naporu, zadziwienia i hipnozy scenicznej.

Kabaret 7 minut Po - Kabaret artystyczno literacki rezydujący w Krakowie. Odwołuje się do najklasyczniejszej z form kabaretowych. Wykorzystując piosenkę, żywą muzykę, literackość monologów i skeczów, wynosi kabaret na wyżyny sztuki estradowej. Przełamuje granicę dzielącą publiczność i aktorów. Wprowadza widza w świat pełny inteligentnego humoru. Według 7 minut Po kabaret to miejsce, które jest wspólnym punktem wyjścia dla wielu form twórczości. Jest to rodzaj instytucji o szerokiej formie działalności artystycznej, która łączy twórczość literacką, muzyczną i multimedialną. Kabaret ma zmuszać do myślenia, wywoływać skrajne emocje, zaskakiwać.

Kabaret w składzie: Marek Stawarz, Magdalena Ślósarz, Michał Wiewióra, Adam Wacławiak, Maciej Kwiatkowski.

7 minut Po jest laureatem wielu nagród (Grand Prix Przeglądu Kabaretów PAKA 2013 i I miejsce PAKA 2014) i wyróżnień.

wstęp: 10/15zł

Data publikacji: 27.06.2014

Źródło: www.lamelli.com.pl

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
Kraków, Mikołajska 2

Organizatorzy

śródmiejski ośrodek kultury
lamelli@lamelli.com.pl, (12) 422 19 55
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter