Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wakacyjne Explo Niedziele w Exploseum w Bydgoszczy

Data wydarzenia: 28.7-25.8.2013

28 lipca i 25 sierpnia to terminy kolejnych Explo Niedziel, które odbędą się w Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg.

W wakacje Exploseum proponuje 2 niedzielne spotkania.

Pierwsze pt: ”Ciekawostki chemiczne” odbędzie się 28 lipca. W programie można odnaleźć pokaz chemiczny oraz samodzielne zwiedzanie budynku 1133 poświęconego historii Alfreda Nobla oraz Koncernu DAG oraz 1137 opowiadającego o produkcji w DAG Fabrik Bromberg.
Natomiast kolejna Explo Niedziela, która odbędzie się 25 sierpnia pt: ”Bydgoszcz w czasie okupacji”, to propozycja dla miłośników historii. W programie wystąpienie pana Krzysztofa Drozdowskiego o Bydgoszczy w latach 1939-1945 oraz samodzielne zwiedzanie budynku 1115 poświęconego historii broni i uzbrojenia.

 

Wstęp jest darmowy, bez zapisów.

Exploseum – Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg to oddział Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otwarty 2 lipca 2011 roku, na terenie dawnej fabryki Dynamit-Aktien Gesellschaft Fabrik Bromberg. To unikalny na skalę światową przykład architektury przemysłowej zachowanej w praktycznie niezmienionym kształcie od czasów II wojny światowej, w którym umieszczono rozbudowaną, nowoczesną ekspozycję łączącą w sobie tradycyjne elementy wystawiennicze z nowymi formami narracyjnymi i multimedialnymi. Trasa zwiedzania licząca około 2 kilometrów wiedzie przez 8 budynków ekspozycyjnych połączonych podziemnymi korytarzami.

Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00, w czwartki zaś od 9.00 aż do 19.00. Zwiedzanie ekspozycji, odbywa się w grupach po uprzedniej rezerwacji telefonicznej pod numerem 883366056 i trwa około 2 godzin. Dodatkowo w ofercie dla grup zorganizowanych dostępny jest pakiet specjalnych atrakcji, podkreślających specyfikę tego unikalnego miejsca, jakim jest Exploseum, są to m.in. pokaz chemiczny i strzelnica ASG.

Data publikacji: 24.07.2013

Źródło: Organizator

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz, Fabryka DAG

Organizatorzy

Exploseum

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Eksploseum znajduje się w sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, fabryki chemicznej Zachem oraz Puszczy Bydgoskiej.

telefon: 883 366 056

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter