Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy

Data wydarzenia: 28-29.6.2014

Od kilku lat w Pysznicy – legendarnej wiosce założonej przez samego Zygmunta Augusta – odbywa się doroczne święto rękodzielników, lokalnych artystów, rzemieślników, przedsiębiorców, wystawców i samych mieszkańców malowniczo położonej nadwiślańskiej miejscowości. Tegoroczny VII Jarmark odbędzie się w dn. 28-29 czerwca 2014 r. w Gminnym Centrum Sportowo-Rekreacyjnym i Kulturalnym w Pysznicy. Zapowiada się wyjątkowo pysznie!

 Królewski Jarmark w Pysznicy na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) i jak zawsze przyciąga ogromne tłumy. Ciekawa i różnorodna formuła imprezy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jarmark potrwa dwa dni i zgodnie z łacińską maksymą „mens sana in corpore sano” rozpocznie się od sobotniego turnieju piłki nożnej w dwóch kategoriach. Dziewczyny zagrają o Puchar Wójta Gminy Pysznica a chłopcy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica. Nie zabraknie również innych atrakcji sportowych dla dzieci i dorosłych. Będzie można również sprawdzić swoją „tężyznę umysłową” startując o Puchar Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy w turnieju szachowym. Sobotnie potyczki zakończy „dyskoteka pod gwiazdami” wraz z zespołem Impuls i Radiem „Leliwa”.

 

 

Barbara Żywczak, Dyrektorka Domu Kultury w Pysznicy i jeden z organizatorów opowiada o najważniejszych celach i założeniach tego wydarzenia: „Królewski Jarmark w Pysznicy jest imprezą plenerową promującą produkty regionalne, rękodzieło i twórczość artystyczną ze szczególnym wykorzystaniem zasobów lokalnego dziedzictwa kulturowego regionu. Do udziału w tym przedsięwzięciu zapraszani są liczni twórcy, wystawcy i przedsiębiorcy, którzy poprzez prezentację swojej twórczości mają możliwość zaistnienia na lokalnym rynku. Głównym celem tej imprezy jest więc zachowanie tradycji i tożsamości kulturowej, promocja artystów, twórców ludowych i rzemieślników oraz aktywizowanie społeczności lokalnej, co przyczynia się do rozwoju społecznego i kulturalnego zarówno mieszkańców gminy Pysznica jak i gmin sąsiadujących, które w tym czasie odwiedzają naszą miejscowość”.

 
W niedzielę nastąpi uroczyste otwarcie VII Jarmarku Królewskiego. Tego dnia będzie można zobaczyć pokazy pysznickich zespołów artystycznych i przekonać się jaki ogromny potencjał tkwi w lokalnej społeczności. Pojawią się pokazy zespołów tańca nowoczesnego, tańca ludowego, występy zespołów wokalnych. Wszystkie wydarzenia będą utrzymane w konwencji zabawy na łajbie piratów z Karaibów w wykonaniu wrocławskich artystów. Także smakosze lokalnych potraw znajdą małe „co nieco” w trakcie Jarmarku – tego dnia nastąpi rozstrzygnięcie gminnego konkursu kulinarnego połączonego z degustacją regionalnych produktów. W trakcie Jarmarku po raz pierwszy zostanie również wręczona statuetka „Honorowego Obywatela Gminy Pysznica” oraz poznamy „Zasłużonych dla Gminy Pysznica”.

 
Jak co roku w trakcie Jarmarku Królewskiego nie zabraknie ciekawych wydarzeń zarówno „dla małych jak i dużych”. Oprócz atrakcji takich jak wesołe miasteczko będzie można również wymienić książki w pysznickiej akcji bookcrossing'u, zobaczyć paradę zabytkowych samochodów, poznać twórczość lokalnych artystów w trakcie plenerowej wystawy. Niedzielny wieczór zakończą taneczne pląsy do białego rana, a w trakcie koncertu finałowego wystąpi m.in. Bernard Dornowski z Czerwonych Gitar. Jarmark Królewski w Pysznicy zapowiada się naprawdę wyjątkowo – do zobaczenia!

Magdalena Bąk

 

 

 

Data publikacji: 25.06.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podkarpackie
Pysznica

Organizatorzy

www.pysznica.pl

 http://www.dk.pysznica.pl/

Galeria

VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
VII Królewski Jarmark w podkarpackiej Pysznicy
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter