Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Bydgoski Festiwal Nauki

Data wydarzenia: 22-25.5.2013

Już po raz czwarty Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki organizują Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 22-25 maja 2013 roku. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki” i skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. Ta odbywająca się w ciągu kilku dni impreza oparta jest na projektach z różnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty).

Będzie można dowiedzieć się co się dzieje we wnętrzu Ziemi, jak wyznaczyć azymut z obserwacji Ciała Niebieskiego (Słońca), czy w Bydgoszczy mieszkają anioły, co modele komputerowe mówią nam o mózgu, co nas gryzie czyli niechciani lokatorzy w naszym ciele, jak poprawić jakość wody do picia i wiele, wiele innych.
Nasi partnerzy przygotowali liczne atrakcje, dla przykładu oto kilka z nich: Majówka z Pałacem Młodzieży, Hufiec Bydgoszcz-Miasto Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP - Miejska Gra Ekonomiczna, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy - Pokaz ujawniania śladów linii papilarnych, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy - Rola doświadczeń w poznawaniu otaczającego świata, Szkoła Muzyczna Yamaha - Gitara elektryczna i basowa - od podstaw, Przedszkole Bajka, Zespół Pieśni i Tańca Wiatrak - Witajcie w naszej bajce czyli folklorystyczne fascynacje przedszkolaka, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK - Dopalacze-wciąż aktualny problem medyczny.
 

Co roku w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki organizujemy jeden dzień tematyczny. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki 24 maja 2013 r. zapraszamy na Dzień EKO-aktywnych!
Dzień ten skierowany będzie do wszystkich osób zainteresowanych ekologią, wartościami proekologicznymi, życiem w zgodzie z naturą i samym sobą. W czasie tego dnia zaplanowany jest bowiem szereg imprez skierowanych do mieszkańców Bydgoszczy i regionu – m.in. akcja Zamień elektro-Odpady na Kulturalne Wypady, gdzie wymieniane będą odpady na setki biletów do kulturalno-rozrywkowych miejsc w Bydgoszczy; Zielone kino, w którym za pomocą siły mięśni i rowerów wyświetlane będą filmy o ciemnej stronie elektroodpadów. Zapraszamy również na rejsy po Brdzie statkiem Łokietek z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Swoje propozycje przygotowała także Polska Zielona Sieć, Fundacja Arka, Fundacja EkoRozwoju, Stowarzyszenie Ptaków Polskich czy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Wszystko to, to zaledwie część z około 500 imprez jakie czekają na uczestników Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, na część imprez wymagane będą wcześniejsze zapisy.

Data publikacji: 26.04.2013

Źródło:

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz

Organizatorzy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter