Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Haft & Ekonomia

Data wydarzenia: 6-27.6.2014

Warsztaty haftu płaskiego połączone z miniwykładami z ekonomii.

Na warsztaty haftu zapraszamy początkujących i zaawansowanych. Każdy uzyska niezbędną pomoc. W programie nauka ściegów dawnych i współczesnych, od zadzierzgiwanych po kładzione, różne metody przenoszenia wzorów, oprawianie tkaniny przed i po pracy.

W trakcie warsztatów ekonomista odpowie na pytania o euro i emerytury, w razie potrzeby cofnie się do podstaw nauk ekonomicznych lub wybiegnie z radami inwestycyjnymi w przyszłość.

Warsztaty poprowadzą:

Katarzyna Żukowska – zna historię haftu jak nikt inny. Jej nauczycielką była Janina Ziętek, której prace zostały docenione przez UNESCO. Kasia potrafi poświęcać godziny, wyszukując w sieci wirtualne kolekcje haftu, które następnie udostępnia grupie pasjonatów poprzez prowadzony przez siebie profil na Facebooku art. Of embroidery. Zapoczątkowała warsztaty haftu w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Artystka – za pomocą haftu jest w stanie wypowiedzieć się na temat bieżącej sytuacji politycznej Ukrainy oraz dotykać najgłębszych archetypów. Obecnie pracuje w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, gdzie rozpowszechnia wiedzę o kulturze ludowej.

Maciej Heymann – specjalista do spraw procesów i analiz ubezpieczeniowych
w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do pracodawcy podchodzi z dystansem, a jednak w bardzo przystępny sposób potrafi wytłumaczyć zawiłości funkcjonowania systemu emerytalnego. Absolwent ekonomii, obecnie pogłębia swoją wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania strefy euro. W wolnym czasie czyta Prousta, doszukując się w nim wpływów statusu ekonomicznego na możliwości twórcze. Odkrywa też stopniowo, aczkolwiek z wielkim zaciekawieniem przestrzeń Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Warsztaty odbywają się w piątki w godz. 18.00 – 20.00

Miejsce Spotkań Warszawa
miejscespotkan.waw.pl

Zapisy pod mailem: miejscespotkanwarszawa@gmail.com

Data publikacji: 31.05.2014

Źródło: Miejsce Spotkań Warszawa

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Dzielna 1

Organizatorzy

Stowarzyszenie Konkluzja

Miejsce Spotkań Warszawa
miejscespotkan.waw.pl

www.facebook.com/miejscespotkan

Galeria

Haft & Ekonomia
Haft & Ekonomia
Haft & Ekonomia
Haft & Ekonomia
Haft & Ekonomia
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter