Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Finałowe warsztaty dla laureatów konkursu "Opolskim Szlakiem po Mapie Kultury"

Data publikacji: 20.12.2012

W dniach 17 – 19 grudnia 2012 roku w Miejskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Opolu odbyły się warsztaty dziennikarskie dla laureatów konkursu Opolskim Szlakiem po Mapie Kultury.

 W warsztatach uczestniczyło 11 młodych, twórczych i kreatywnych osób, które odważyły się poświęcić swój czas i zdolności dla projektu. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy fach dziennikarski poznali od podszewki. Wykłady prowadzili bowiem doświadczeni dziennikarze Paweł Sito, Beata Łabutin oraz Mariusz Jarzombek.

Warsztaty składały się z części teoretycznej, podczas której poprzez wykład i dyskusję finaliści zagłębiali się w tematy dotyczące wywiadu, reportażu oraz notki na bazie archiwów. Uczestnicy poddani zostali również próbom praktycznym w terenie na ulicach Opola. Próbie również poddany został stół z cateringiem dostępny dla spragnionych wiedzy młodych umysłów. Szczęśliwie wszyscy wywiązali się z przydzielonych zadań.
Trzeciego i ostatniego dnia warsztatów rozdane zostały nagrody główne konkursu – nowoczesne tablety. Szczęśliwymi zdobywcami zostały:
 w kategorii wywiad - Małgorzata Szafran,
 w kategorii reportaż - Joanna Moczko,
 w kategorii notka na bazie archiwum - Paulina Bartoszek.

Nikt jednak nie opuścił warsztatów z pustymi rękami. Nagrody i upominki od Narodowego Centrum Kultury i Stowarzyszenia OPAK otrzymał każdy uczestnik. Warsztaty miały na celu wzbogacić wiedzę uczestników, dać impuls dla rozwoju oraz poszerzyć horyzonty twórcze. Pozostaje zatem jedynie poczekać na kolejne świetne i barwne publikacje finalistów. Portal Mapa Kultury z całą pewnością wzbogacił się o kilka potencjalnych redaktorów/dziennikarzy.

  

                                                              

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter