Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Konkurs na wpis: Humor i Groza.

Data publikacji: 09.04.2013

Przez najbliższy miesiąc będziemy cieszyć się z każdego Waszego wpisu prezentującego kulturę lokalną a te, w których uchwycicie element Grozy lub Humoru nagrodzimy!


Może po Waszej okolicy krąży mrożąca krew w żyłach legenda, w której występuje nieszczęśliwie zakochana księżna, ród upadły z powodu długów, który zostawił pałace i zamki. Spodziewamy, że możecie opisać i te tragiczne losy waszych okolic, których podczas wojen nie brakowało. Szukajcie w kronikach, książkach, archiwach.


A opowieści z humorem to głównie anegdoty, ciekawe zwyczaje, nawet te związane z tradycją ludową, bo czy zwyczaj tańczenia z niedźwiedziem, zwanego  w regionie opolskim „wodzeniem niedźwiedzia” nie wywołuje uśmiechu na twarzach odwiedzanych przez przebierańców gospodyń? Wiele humorystycznych opowieści w pewnością kryją biografie i „legendy miejskie” – szukajcie i opisujcie.

                                           


Na prace w postacie wpisów (dodanych za pomocą formularza „Dodaj wpis”) czekamy do 9 maja.
Każdy dodający, który spełni warunki * wygrywapakiet mapowy (torbę, pendrive, notes, książka).

 

 

 

*warunkiem poprawności wpisu jest jego autorski charakter (czyli wpis, który nie jest skopiowanie czyjejś twórczości, można oczywiście posiłkować się źródłami, które należy wymienić w bibliografii), dodanie zdjęcia, podanie lokalizacji, tagów, oraz kontakt z redakcją w celu ustalenia adresu wysyłki.
 

 

Na zwyczaj wodzenia niedźwiedzia w czas zapustny.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter