Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Zostań „Użytkownikiem Miesiąca" !

Data publikacji: 30.01.2014

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej  - Rok Kolberga chcemy uczcić na naszym portalu, zapraszając  Was do wnikliwego obserwowania i dokumentowania otaczającej rzeczywistości. Rok Kolberga to nie tylko czas popularyzacji folkloru, ale też poznawania szeroko rozumianej tradycji, obecnej na co dzień, pozwalającej na lepsze rozumienie współczesnego, również miejskiego świata.

Zaczynamy 1 lutego, by pod koniec miesiąca wybrać autora, który najbardziej wnikliwie, ciekawie opisze jakiś aspekt swojej lokalnej kultury – ludzi, miejsca, klimaty (obrzędy, zwyczaje, legendy). Stawiamy na ilość i jakość. Nie bójcie się urozmaicać wpisów nagraniami audio i video, autorskimi zdjęciami, bądź zdjęciami pozyskanymi z archiwów. Możecie zamieszczać wywiady, reportaże, eseje. Znajdźcie przyjemność w odkrywaniu często zapomnianych zasobów kultury i dzieleniu się wiedzą z innymi.

Konkurs będziemy prowadzić co miesiąc, a zwycięzcę ostatniego dnia każdego miesiąca wybierze jury, w skład którego wchodzą doświadczeni redaktorzy portali Narodowego Centrum Kultury – Mapy Kultury i Platformy Kultury. Oczywiście czekamy na autorskie wpisy, opatrzone choć jednym zdjęciem, tagami i bibliografią.

 

I co najważniejsze – nagrody!

Stawiamy na kulturę, dlatego nagrodą w lutym będzie zestaw, składający się z książki „Polska w podróży” , czyli albumu prezentującego wybrane fotografie Zofii Chomętowskiej, książki „Fantastyczny Kraków” Pawła Dunin – Wąsowicza, płyty zespołu Biff, notesu Mapy kultury i kubeka Narodowego Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu.
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury, właściciel portalu mapakultury.pl.
1.W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu mapakultury.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Konkurs polega na umieszczaniu wpisu bądź wpisów w kategoriach: ludzie, miejsca, klimaty. Wpisy mogą dotyczyć szeroko rozumianej kultury i tradycji, odnosić się do loklanych zasobów kultury, zjawisk mających wpływ na tożsamość kulturową miejsca. Wpisy muszą spełniać warunki:
a. zawierać autorskie teksty, mogące bazować na źródłach i cytatach, które należy podać w bibliografii,
b. zawierać min. 2000 znaków (ze spacjami),
c. muszą być opatrzone zdjęciem, publikowanym bez naruszenia praw autorskich (zamieszczanie zdjęć na licencji CC wymaga podania źródła i autora),
d. muszą być opatrzone dopiskiem „Konkurs” na końcu tekstu.
3. Wygrywa osoba, która doda wpis/wpisy najlepiej spełniające warunki wpisów. Wyboru dokona jury, w składu którego wchodzą redaktorzy portali NCK.
Ogłoszenie konkursu nastąpi 01 marca na portalu mapakultury.pl .
4. Nagrodą główną w konkursie jest pakiet nagród rzeczowych. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
5. Zwycięzca jest zobowiązany do podania organizatorowi danych personalnych, niezbędnych do odbioru nagrody.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia, odwołania lub przerwania konkursu.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter