Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Kolejne nagrody czekają. Opisz tradycje na Mapie Kultury

Data publikacji: 06.05.2014

 

W Roku Kolberga nagradzamy ciekawe teksty mówiące o tradycji lokalnej. Od początku roku internauci dodali ponad 40 opowieści. Wśród nich znalazły się miejscowe legendy, intrygujące teksty o genezie powstania nazw miejscowości i dzielnic, biografie i wywiady z lokalnymi twórcami ludowymi, opowieści o kuchni regionalnej. Ciągle czekamy na teksty opisujące folklor i tradycje miejskie. Liczymy na to, że każdy spróbuje swoich sił w oddolnej digitalizacji dziedzictwa kulturowego i dziennikarstwie obywatelskim.

W kwietniu przyznaliśmy nagrody panu Pawłowi Dudkowi i pani Bożenie Ciesielskiej.

Mapa Kultury.pl to pretekst i inspiracja do tego by poznawać i odkrywać kulturę – dodając swój punkt na Mapie spróbuj porozmawiać z ludźmi związanymi z interesującym Cię tematem, odwiedź lokalne instytucje, przeszukaj archiwa. Może właśnie Twoja opowieść zainspiruje innych do własnych poszukiwań.

W maju każdy dodający wpis o lokalnej tradycji otrzyma Mapową torbę, a najlepsze teksty nagrodzimy pakietami, w skład których wchodzą książki, płyty.

 

Nagroda główna: płyta "ERdada na taśmę" z eksperymentami muzycznymi Eugeniusza Rudnika, książka "Muzyka sprzedana" Andrzeja Bieńkowskiego, płyta z serii "Muzyka źródeł - Stanisław Klejnas", płyta "List do ciebie" zespołu Dagadana, płyta zespołu Biff.

Nagroda druga: książka "Polska w podróży" Zofii Chomętowskiej, płyta z serii "Muzyka źródeł - Anna Malec".

 

Regulamin konkursu.
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury, właściciel portalu mapakultury.pl.
1.W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu mapakultury.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Konkurs polega na umieszczaniu wpisu bądź wpisów w kategoriach: ludzie, miejsca, klimaty. Wpisy mogą dotyczyć szeroko rozumianej kultury i tradycji, odnosić się do loklanych zasobów kultury, zjawisk mających wpływ na tożsamość kulturową miejsca. Wpisy muszą spełniać warunki:
a. zawierać autorskie teksty, mogące bazować na źródłach i cytatach, które należy podać w bibliografii,
b. zawierać min. 2000 znaków (ze spacjami),
c. muszą być opatrzone zdjęciem, publikowanym bez naruszenia praw autorskich (zamieszczanie zdjęć na licencji CC wymaga podania źródła i autora),
d. muszą być opatrzone dopiskiem „Konkurs” na końcu tekstu.
3. Wygrywa osoba, która doda wpis/wpisy najlepiej spełniające warunki wpisów. Wyboru dokona jury, w składu którego wchodzą redaktorzy portali NCK.
Ogłoszenie konkursu nastąpi 01 marca na portalu mapakultury.pl .
4. Nagrodą główną w konkursie jest pakiet nagród rzeczowych. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
5. Zwycięzca jest zobowiązany do podania organizatorowi danych personalnych, niezbędnych do odbioru nagrody.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia, odwołania lub przerwania konkursu.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter