Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Galeria Cysterska w Kołbaczu

Autor wpisu: ciochu_73
Data publikacji: 25.10.2011
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki realizuje działania artystyczne, edukacyjne i popularyzatorskie, które wspierają odkrywanie tożsamości kulturowej regionu między innymi w oparciu o wielowiekowe dziedzictwo cysterskie Kołbacza oraz doświadczenia polsko-niemieckiego pogranicza.

W przestrzeni pocysterskich obiektów zainicjowaliśmy projekt „Cienie zapomnianych kultur”, w ramach którego odbywają się cykliczne koncerty i wystawy. Odkryty na nowo spichlerz zamieniliśmy w Galerię Cysterską, której atmosfera jest za każdym razem zaproszeniem w ponadczasową podróż. Chcemy, by Spichlerz Sztuki był otwarty na tematy i wartości zacierane przez czas, spychane na cywilizacyjny i kulturowy margines. Aby to, co ważne kiedyś, weszło w twórczy dialog z tym, co istotne dziś.

Galeria Cysterska powstała w 2008 roku na jednym z poziomów spichlerza, który utworzono w nawie głównej kościoła po reformacji i kasacie klasztoru. Jeszcze do połowy lat 90. miejscowy zakład rolny przechowywał tu zboże.

Obecnie do końca roku jest pokazywana wystawa „Zagubiony porządek” poświęcona wielokulturowości przedwojennej Polski.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1649)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Galeria

Logo
Logo

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter