Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Przegląd młodych talentów na Bemowie

Autor wpisu: Mała Scena Bemowska
Data publikacji: 07.11.2011

Mała Scena Bemowska to inicjatywa Urzędu Dzielnicy Bemowo nastawiona na promowanie kultury lokalnej. Celem konkursu jest wspieranie młodych twórców w dążeniu do „wyjścia z garażu”. To okazja dla młodych muzyków i performerów na pokazanie się publiczności i mediom. To też okazja dla każdego, by obejrzeć i posłuchać dobrze rokujących artystów, zanim staną się gwiazdami wielkiego formatu.

Mała Scena Bemowska jest imprezą cykliczną. Przez dwa lata zaprezentowało się na niej prawie 30 amatorskich zespołów, z których kilka odniosło poważniejsze sukcesy na scenach koncertowych. W każdej edycji drogą głosowania są wybierane trzy zespoły, które ze wszystkich prezentacji najbardziej spodobają się publiczności. Ponadto na określony czas urząd dzielnicy nieodpłatnie udostępnia zespołom muzycznym sale prób. Dodatkową nagrodą jest występ na finałowym koncercie, zwykle w znanym warszawskim klubie w profesjonalnej oprawie koncertowej.

Recenzentem zespołów w każdej z dotychczasowych edycji Małej Sceny Bemowskiej był Paweł Sito, twórca legendarnej Radiostacji oraz 4fun.tv, autor programów kulturalnych w TVP i rozgłośniach radiowych. Oto jego wypowiedź na temat Małej Sceny Bemowskiej:

„Przykre jest, że tak mało osób chce pomagać młodym artystom. Niby mamy w telewizjach jeden za drugim Talent Show, ale odnoszę wrażenie, że służą one bardziej promowaniu jurorów niż wykonawców. Dlatego promykiem nadziei jest instytucja Małej Sceny Bemowskiej, ponieważ zajmuje się wyszukiwaniem talentów z czymś, co w tej dziedzinie jest konieczne, czyli z konsekwencją. Po pierwsze, to drugi rok trwania tej imprezy, po drugie, to kompletny przegląd wykonawców związanych z danym terenem, czyli dzielnicą Bemowo w Warszawie. Przykre tylko, że nie słyszę o podobnych inicjatywach rodzących się w głowach innych samorządowców w Polsce. Mam nadzieję, że właśnie ta konsekwencja może zarazić inne miasta i dzielnice”.

Sądząc po talencie dotychczasowych uczestników, możemy być pewni, że ci którzy wchodzą do finału nie odbiegają poziomem od profesjonalnych zespołów z wieloletnim doświadczeniem. Zresztą można przekonać się o tym samemu, przychodząc na koncerty lub oglądając nagrania z występów na stronie i facebookowym profilu Małej Sceny Bemowskiej.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1151)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter