Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

planetarium Niebo Kopernika

Autor wpisu: kopernik
Data publikacji: 17.07.2012
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

 

Niebo Kopernika to jedno z najnowocześniejszych planetariów na świecie. Usytuowany tuż przy Wiśle budynek przypomina z zewnątrz ogromny głaz narzutowy. W jego wnętrzu kryje się sala projekcyjna ze sferycznym ekranem o 16-metrowej średnicy. Tutaj, nie ruszając się z miejsca można zwiedzić cały znany nam wszechświat.  

Pokazy na żywo i seanse filmowe robią ogromne wrażenie. Wbijają w fotel, przyspieszają rytm serca, wprawiają w zachwyt. Ekran w planetarium ma kształt półsfery. Obraz wyświetlany jest przed nami, nad nami, z tyłu i obok nas. Miejsce, w którym kopuła łączy się z konstrukcją sali jest niedostrzegalne, dlatego podczas projekcji odnosimy wrażenie pełnego zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. Można sobie wyobrazić, co się dzieje gdy oglądany świat zaczyna się do nas zbliżać ze wszystkich stron! Możemy latać między gwiazdami, ślizgać się pod pierścieniami Saturna, dotykać Księżyca – wszystko w 2D lub 3D.

Zapraszamy codziennie oprócz poniedziałków. Plan seansów na: www.niebokopernika.pl

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,1 (głosów: 1026)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

planetarium Niebo Kopernika

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter