Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Scena Prapremier InVitro

Autor wpisu: jkom
Data publikacji: 11.04.2013
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

In vitro (łac. w szkle) – termin stosowany zazwyczaj do badań, odnosi się do tego, co ma miejsce na zewnątrz organizmu. Oznacza prace z żywymi komórkami wyizolowanymi z organizmu macierzystego.
 

Ideą Sceny Prapremier InVitro jest funkcjonowanie poza organizmem teatru instytucjonalnego, jednocześnie tworząc konkurencyjną dla niego ofertę. InVitro tworzy alternatywną propozycję o trwałym charakterze repertuarowym, skierowaną szczególnie do młodych, poszukujących własnej drogi ludzi.


Scena Prapremier InVitro ma charakter impresaryjny. Przyciąga do Lublina międzynarodowej sławy reżyserów, dramaturgów i aktorów, którzy zmierzą się z nigdy nie wystawianymi w Polsce tekstami. Jest to absolutnie nowatorski i niespotykany dotąd projekt, mający na celu stworzenie wraz z artystami z całej Polski siatki współpracujących ze sobą scen, wymieniających się repertuarem. Umożliwi to zarówno rozszerzenie propozycji dla lubelskiej widowni, jak i wypromowanie Lublina w innych miastach.


Pomysłodawcą i dyrektorem Sceny Prapremier InVitro jest reżyser teatralny, Łukasz Witt-Michałowski. Zadebiutował na deskach zakopiańskiego teatru, spektaklem “Tangen” wg Knuta Hamsuna. Między innymi zrealizował “Pustynię” Tankreda Dorsta w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Laureat Grand Prix Festiwalu „Kontrapunkt 2007” w Szczecinie, a także twórca i reżyser głośnego projektu „Teatr pod celą” w Lublinie .
Scena Prapremier InVitro działa przy Centrum Kultury w Lublinie od grudnia 2007. W przyszłości zamierza rozszerzyć działania na pozostałe lubelskie sceny, a także współpracować z teatrami w całej Polsce.

Źródło: http://kultura.lublin.eu/instytucje,1,384,Scena_Prapremier_InVitro.html?locale=pl_PL

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,1 (głosów: 1020)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter