Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Noc Kultury w Lublinie

Autor wpisu: jkom
Data publikacji: 06.06.2013
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Noc Kultury inspiruje do odkrycia klimatu miasta, ożywiając dziełami sztuki ulice, zaułki, dzielnice, miejsca nieznane i zapomniane, budząc w uczestnikach wrażliwość artystyczną, zachęcając do czynnego udziału w życiu kulturalnym.

Podczas Nocy Kultury wszystkie instytucje kulturalne oferują darmowy wstęp oraz specjalne atrakcje, a publiczność do rana spaceruje po ulicach miasta. Najważniejszą sceną wydarzeń Nocy Kultury jest publiczna przestrzeń miejska, gdzie teatry o światowej renomie stają na równi z ulicznymi artystami, muzyka symfoniczna przeplata się z jazzem, folkiem i elektro-funkiem. Zdarzyć się może wszystko: koncerty na dachach budynków, na dziedzińcach i placach, performance i happeningi na skwerach i w zaułkach, instalacje plastyczne na głównej arterii miasta, spektakle w bramach czy fontannach miejskich, pokazy mody na schodach urzędowych gmachów, kino samochodowe i w salach Magistratu. Wszystkie te wydarzeniach których liczba co roku się zwiększa przyciągają do Lublina dziesiątki tysięcy osób.

Gdzie na jedną noc całe miasto staje się jedną wielką platformą działań artystycznych? W Warszawie, Krakowie, a może Wrocławiu? Niekoniecznie. Od 2007 roku to Lublin zadziwia Polskę imponującym logistycznie i programowo przedsięwzięciem kulturalnym. Noc Kultury jest czymś więcej niż sesją otwartych muzeów i wieczorną promocją sztuki. Stolica Lubelszczyzny skutecznie aktywizuje lokalne środowiska artystyczne, inspirując zmianę wizerunku samego miasta. Efektem jest bezprecedensowe w polskiej skali wydarzenie. Święto kultury trwające od wieczora do białego rana.

„Bezsenna noc w kulturalnym Lublinie”, portal kulturaonline.pl, http://kulturaonline.pl/bezsenna,noc,w,kulturalnym,lublinie,tytul,artykul,13499.html, 25.05.2012

Więcej na: http://www.nockultury.pl

Źródło: http://www.nockultury.pl/O_projekcie-1-141-3.html

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1550)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Noc Kultury w Lublinie
Noc Kultury w Lublinie
Noc Kultury w Lublinie
Noc Kultury w Lublinie

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter