Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

MOCAK Bookstore

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 23.07.2013
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

MOCAK Bookstore to księgarnia artystyczna działająca przy MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

W ofercie przestronnej księgarni mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Lipowej 4, a także w sklepie internetowym znajdują się najciekawsze propozycje wydawnicze dotyczące współczesnej humanistyki. Obok publikacji dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa z zakresu fotografii, designu, mody, filmu, muzyki, architektury oraz nowych mediów. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.
 

W MOCAK Bookstore znajduje się kilkadziesiąt tytułów prasowych, księgarnia prowadzi także prenumeratę czasopism, a na indywidualne zamówienie sprowadza tytuły spoza stałej oferty, wyszukuje książki odpowiadające zapotrzebowaniu klienta.
Księgarnia prowadzi także sprzedaż przedmiotów artystycznych o charakterze dekoracyjno-użytkowym, wyprodukowanych przez artystów związanych z Muzeum, oraz reprodukcji dzieł z Kolekcji MOCAK-u i pamiątek z Muzeum.


- Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?
Ideą księgarni MOCAK Bookstore mieszczącej się przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK jest stworzenie obszernej i zaspokajającej potrzeby czytelników oferty, bogatej w najciekawsze propozycje wydawnicze dotyczące współczesnej humanistyki. Obok publikacji z zakresu krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa dotyczące fotografii, designu, mody, filmu, muzyki, architektury oraz nowych mediów. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.
Księgarnia MOCAK Bookstore posiada także szeroką ofertę przedmiotów artystycznych produkowanych w kooperacji z wybranymi artystami, dzięki czemu stwarzana jest możliwość „przeniesienia” kawałka Muzeum do wybranej przez siebie przestrzeni. Główną myślą przewodnią, jest hasło „Zabierz sztukę do domu!”.


- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Księgarnia MOCAK Bookstore jest dla każdego typu odbiorcy. Oferta skonstruowana jest w taki sposób, aby zaspokoiła oczekiwania zarówno osób zajmujących się zawodowo sztuką lub naukami pokrewnymi, jak i laików, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze sztukami wizualnymi. Posiadamy także szeroki wybór literatury dziecięcej, w związku z czym odwiedza nas wiele rodzin z dziećmi.
W ofercie znajdują się także publikacje w języku angielskim (trzymamy rękę na pulsie w zakresie najważniejszych publikacji branżowych z Wielkiej Brytanii i USA) i spora część naszych klientów to turyści i studenci zagraniczni.


- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
Pomysł stworzenia profesjonalnej księgarni przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK był częścią projektowania oferty Instytucji.


- Jak jest oferta kulturalna?
Księgarnia jest integralną częścią Muzeum w związku z czym bieżąca oferta zawsze ściśle związana jest z wydarzeniami i wystawami odbywającymi się w MOCAK-u. Niemniej jednak organizujemy także we współpracy z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami akcje promocyjne, rozmowy wokół książek czy spotkania z autorami.


- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?
Zadowolenie naszych klientów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Cieszymy się, kiedy możemy doradzić i podsunąć czytelnikowi książkę trafiającą w jego aktualne zapotrzebowanie. Dodatkowym aspektem mobilizującym nas do działania jest otoczenie w jakim pracujemy. My po prostu lubimy tu być!
 

 

Księgarnia należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1557)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

MOCAK Bookstore
MOCAK Bookstore
MOCAK Bookstore
MOCAK Bookstore

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter