Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Między Słowami - między książkami i ludźmi

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 25.07.2013

Między Słowami to połączenie naszych pasji: zamiłowania do literackich przygód, poszukiwania filmowych i muzycznych inspiracji, długich rozmów przy lampce wina lub filiżance aromatycznej kawy. To spełnienie naszego marzenia o stworzeniu miejsca spotkań z drugim człowiekiem lub samym sobą, gdzie czas będzie płynął nieco wolniej, a kawa, książka i muzyka staną się jedynie dodatkami do atmosfery, którą stworzą ludzie..

- Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?

Między Słowami to przestrzeń do spotkań z drugim człowiekiem. Miejsce, gdzie spotykają się nasze i państwa pasje do literackich przygód oraz wyjątkowe wydarzenia kulturalne. To unikatowe miejsce na mapie Lublina, jakiego bez wątpienia brakowało. Tu literacka przygoda miesza się z przytulnym domowym wystrojem, ciepłą atmosferą i zapachem aromatycznej kawy. To przestrzeń, gdzie kultura jest na wyciągnięcie ręki, gdzie rozbrzmiewają długie rozmowy i śmiech. Nasza kawiarnia to również scena, z której stawia się pierwszy krok w artystyczny świat.

- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Między Słowami skupia wokół siebie przede wszystkim ludzi z pasją, którzy mają szerszy kąt widzenia. Wielu gości przybywa do nas zrelaksować się, napić się herbaty czy też kawy. Literatura, chętnie czytana i kupowana, notorycznie znika z półek, co świadczy o tym, że kryzys w branży książkowej jest mitem. Jesteśmy popularnym miejscem wśród studenckiej społeczności Lublina – uczą się do sesji i egzaminów albo wypełniają wieczory śmiechem i rozmowami przy piwie lub lampce wina. Atmosfera, niczym wino, sprzyja również zakochanym.

- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
Między Słowami zrodziło się z zamiłowania do literackich przygód, poszukiwania filmowych i muzycznych inspiracji, długich rozmów przy lampce wina lub filiżance aromatycznej kawy. To spełnienie naszego marzenia o stworzeniu miejsca spotkań z drugim człowiekiem lub samym sobą, gdzie czas będzie płynął nieco wolniej, a kawa, książka i muzyka staną się jedynie dodatkami do atmosfery, którą stworzą ludzie...

- Jaka jest oferta kulturalna?
Między Słowami to przede wszystkim ludzie. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy kulturalne. Organizujemy wieczorki autorskie, konkursy poezji, wystawy artystyczne. Organizujemy cykliczne wydarzenia muzyczne, gdzie oddajemy scenę tym, którzy dopiero stawiają nogę na pierwszym szczeblu kariery, jak i tym, którzy są już na jej szczycie. My oddajemy przestrzeń, ludzie tworzą atmosferę.

- Skąd pomysł na lokalizację? Czy ma ona znaczenie? Jakie?
Kawiarnio-księgarnia usytuowana jest 100 metrów od Rynku, w zaciszu ulicy Rybnej. Wieczorami stare kamienice, oświetlone iluminacją latarń sprawiają wrażenie czasu, który stanął tu w miejscu. Lokalizacja ma znaczenie – Stare Miasto to nie jedynie Trakt Królewski; to baśniowa wyspa na mapie Lublina, w której warto zajrzeć w każdy kąt. Nie płyniemy z głównym nurtem, raczej pod prąd:)

- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?
Niezbędnym paliwem do naszej pracy są nasi goście, wiara, że miejsce, które stworzyliśmy ma sens. Z obsługą zawsze można porozmawiać, podzielić się swoimi wrażeniami, ideami; porozmawiać o kulturze. Pomiędzy łykami kawy, śmiechem - zrobimy wszystko, by państwo czuli się w naszych progach, jakby czas nie istniał; jakby stał w bezruchu pomiędzy słowami. Paliwem i największą nagrodą za naszą pracę, jest uśmiech każdego zadowolonego gościa.

 

 

Księgarnia należy do Sieci Księgarń Parnterskich Narodowego Centrum Kultury.

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1465)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Między Słowami -  między książkami i ludźmi
Między Słowami -  między książkami i ludźmi
Między Słowami -  między książkami i ludźmi
Między Słowami -  między książkami i ludźmi
Między Słowami -  między książkami i ludźmi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter