Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Włodzimierz Kłaczyński - pisarz mielecki

Autor wpisu: Szymo
Data publikacji: 26.09.2013

Mamy w regionie niezwykłego pisarza Władysława Kłaczyńskiego. Mimo, że urodził się w Żywcu, to całe swoje życie był związany z Mielcem.


W 2013 roku przypada jubleusz 40 lat jego działalności literackiej oraz 80 rocznica urodzin. Z zawodu lekarz weterynarii. Wcześniej uczeń mieleckich szkół. Obserwator działań wojennych podczas II wojny światowej w Mielcu. Kłaczyński napisał kilkanaście książek, które do tej pory są czytane.

W 1981 roku ukazał się jego „Popielec” – powieść, która bardzo szybko zyskała popularność. Telewizja Publiczna zrealizowała serial telewizyjny na podstawie tej powieści. Następnie były „Wronie pióra” i „Anioł się roześmiał” – ta druga też na zlecenie telewizji. Były także niezwykle popularne „Dzienniki Lekarza Weterynarii”. W 2013 roku ukazał się wywiad rzeka z pisarzem, który przeprowadził Janusz Termer.
Za swoją pracę literacka Włodzimierz Kłaczyński był wielokrotnie wyróżniany w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wysłuchaj małego reportażu audio z Włodzimierzem Kłaczyńskim!


 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1183)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter