Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Autor wpisu: kaugustyniak
Data publikacji: 21.02.2014

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Wrocławia. Odbywają sie tu warsztaty artystyczne dla dzieci od 1 roku życia, młodzieży i dorosłych. Na scenie WCTD prezentowane są też spektakle dla dzieci.

 

Istotą działalności Centrum jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Nasze motto, słowa Janusza Korczaka "Dzieci - książęta uczuć, poeci i myśliciele", oznacza wiarę w potencjał twórczy dziecka, jego talenty jawne i ukryte. Zadaniem opiekuna artystycznego jest pomoc w ich rozpoznaniu i rozwijaniu.

WCTD skupia wokół siebie wybitnych pedagogów i artystów, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i wyczucie pedagogicznym. Nowatorstwo metod wychowawczych i dydaktycznych sprawia, że Centrum jest unikatowe w skali kraju.

WCTD patronuje działaniom charytatywnym, realizuje międzynarodowe integracyjne projekty teatralne, uczestniczy w budowaniu tożsamości lokalnej młodych, wspiera merytorycznie pedagogów pracujących artystycznie z dziećmi, współpracuje z ośrodkami edukacyjnym w kraju i za granicą.

Od stycznia 2004 Centrum ma profesjonalną scenę teatralną dla dzieci i młodzieży. Dawna siedziba teatru Kalambur i teatru K2 jest wymarzonym miejscem do prowadzenia kompleksowej edukacji kulturalnej.

15 - letnie doświadczenie w pracy na rzecz dzieci i znajomość problematyki, sprawia, że czujemy się kompetentni i odpowiedzialni za edukację kulturalną oraz uwrażliwianie młodego pokolenia.

Źródło: www.wctd.wroclaw.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1276)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter