Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Dynów

Autor wpisu: mokdynow10
Data publikacji: 14.04.2014


Miasto Dynów położone jest w dolinie Sanu otoczone wzniesieniami. Pogórze, na którym znajduje się miasteczko przyjęło nazwę Pogórza Dynowskiego. Liczy 6,3 tys. mieszkańców i zajmuje 2 444 ha powierzchni.

 

Dynów położony jest w województwie podkarpackim, na styku czterech powiatów: rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego i brzozowskiego. Wielką atrakcję stanowi ciuchcia, kursująca pomiędzy Dynowem a Przeworskiem. Przejeżdża ona przez jedyny w Polsce (602 mb) tunel na kolejach dojazdowych.

Główne walory tego terenu to malownicze położenie geograficzne, rzeka San, nieskażone środowisko przyrodnicze, liczne zabytki, szlaki turystyczne. Walory te podnosi ponadto bogata historia, interesujące zabytki architektury i żywy po dzień dzisiejszy folklor. Wszystko to sprawia, że tereny te bogate są w tradycje i współczesną aktywność kulturalną mieszkańców, którą wspiera i animuje Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

A kim są i o czym marzą mieszkańcy miasteczka można dowiedzieć się dzięki katalogowi, który stanowi efekt spacerów fotograficznych po Dynowie pt.”Pokaż mi Dynów, a w nim siebie” realizowanych w ramach programu Dom Kultury + inicjatywy lokalne 2013.

http://issuu.com/bartekkedzierski/docs/katalog_mok

Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
Ul. Ks. Ożoga 10
36-065 Dynów

 

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1298)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Dynów
Dynów
Dynów

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter