Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz

Autor wpisu: E_vita
Data publikacji: 05.09.2014

Odkrywanie lokalnych historii i tradycji i opowiadanie o nich innym - tym przede wszystkim zajmują się członkowie SDL Spichlerz.

W kalendarz wydarzeń kulturalnych w gminie Gaszowie, do której należy Czernica, wpisały się już Wieczory Czernickie czy Pikniki Historyczne. W tym roku do oferty działań przygotowanych dla mieszkańców dołączyła Noc Muzeów. Uczestnicy nie tylko wspaniale się bawią, ale także dowiadują się, kto kiedyś mieszkał w zamku lub kto zbudował kościół.

SDL Spichlerz opracowało także trasy spaceru z niespodziankami (tzw. questy), które można pobrać także w wersji elektronicznej. Spichlerz stara się wspierać lokalne wydarzenia oranizując wystawy zdjęć czy też animacje dla dzieci. 

Stowarzyszenie obecnie jest wiarygodną instytucją w lokalnej społeczności i okres namawiania mieszkańców do współpracy ma już za sobą. W najbliższym czasie SDL Spichlerz planuje stworzenie ścieżki dydaktycznej w przypałacowym parku, oznakowanie pamiątek historycznych i dalsze opracowywanie gromadzonych nieustannie materiałów historycznych. Tej jesieni poszukiwane są szczególnie materiały dotyczące losów mieszkańców gminy Gaszowice w czasie I Wojny Światowej.

 

Źródło: www.sdlspichlerz.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 683)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter