Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Misia Futrak szlakiem Kolberga jedzie do Kocudzy

Autor wpisu: paularubin4
Data publikacji: 02.12.2014
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

"Szlakiem Kolberga" to cykl filmów dokumentujących spotkania znanych polskich muzyków z kulturą ludową. Oskar Kolberg, etnograf, folklorysta i kompozytor, pozostwawił po sobie wiele utworów muzyki ludowej, stanowiących inspirację dla współczesnych kompozytorów. Zaproszeni do projektu muzycy mają okazję nauczyć się repertuaru ludowego, zagrać na tradycyjnych instrumentach oraz poznać wyjątkowych artystów polskiego folkloru.

Szlakiem Kolberga do wsi Kocudza na Lubelszczyźnie wyrusza Misia Futrak, wokalistka i basistka zespołu "Très.b", laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Kocudza odznacza się nie tylko energią muzyczną wypływającą z tego miejsca, ale i ciekawą zabudową. Charakterystyczną cechą okolic Kocudzy jest architektura starych chałup w stylu tatarskim, która występuje już w niewielu miejscach w Polsce.

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1285)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter