Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Stanisław Sojka szlakiem Kolberga jedzie do Przysuchy

Autor wpisu: paularubin4
Data publikacji: 02.12.2014
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

 "Szlakiem Kolberga" to cykl filmów dokumentujących spotkania znanych polskich muzyków z kulturą ludową. Oskar Kolberg, etnograf, folklorysta i kompozytor, pozostawił po sobie wiele utworów muzyki ludowej, stanowiących inspirację dla współczesnych kompozytorów. Zaproszeni do projektu muzycy mają okazję nauczyć się repertuaru ludowego, zagrać na tradycyjnych instrumentach oraz poznać wyjątkowych artystów polskiego folkloru.

Szlakiem Kolberga wyrusza Stanisław Sojka, wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek i kompozytor. Muzyk jedzie do miasta Przysucha w województwie mazowieckim, by tam poznać najwybitniejszego polskiego skrzypka ludowego Piotra Gacę. Artysta ten zachowuje tradycyjny styl gry na skrzypcach i odznacza się wybitną wirtuozerią. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, gdyż w Przysusze 22 lutego 1814 roku urodził się Oskar Kolberg, patronujący projektowi.

 

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1121)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter