Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Ptasia wioska w Adamkowie

Autor wpisu: maria sikorska
Data publikacji: 09.01.2015
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Na Kujawach i Pomorzu można odwiedzić wioskę ptasią, by na własne uszy przekonać się, że najpiękniejszą melodią są ptasie trele.

W Adamkowie oprócz dwunastu rodzin, mieszka blisko czterdzieści gatunków ptaków. Ornitolodzy podejrzewają, że są tu okazy z czerwonej księgi gatunków zagrożonych wyginięciem. W najbliższym czasie zaplanowali tu zakrojone na szeroką skalę badania. Wioska to eldorado dla pasjonatów przyrody i ornitologów. - Stworzyliśmy wioskę atrakcyjną dla specyficznych turystów, nie oczekujemy tu tłumów, ale miłośników przyrody, którzy chcieliby odpocząć w kameralnym gronie i na łonie natury…

Można u nas poobserwować przyrodę i popatrzeć na ptaki. Przy okazji kupić u gospodarzy jajka, u jednych suto się najeść, u innych wypocząć w gospodarstwach agroturystycznych i łowić ryby w miejscowych stawach – wylicza Renata Borowiecka–Gutsze, mieszkanka Adamkowa. Odpoczynku przy akompaniamencie ptasiego radia w Adamkowie nie odmówił sobie nawet sam Leon Wyczółkowski.Słynny malarz tak zakochał się w malowniczej wiosce, że uwiecznił jej krajobrazy na swoich płótnach. Stąd we wsi przyrodnicze i ornitologiczne ścieżki są nazwane jego imieniem.

Źródło:

tvp.info, autor Maria Sikorska

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1187)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter