Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Pałac w Osłej

Autor wpisu: FD-WK
Data publikacji: 25.05.2015
Okres historyczny: 1800-1914

Do pałacu w Osłej wybierałam się od zeszłego roku, dochodziły do mnie słuchy, że jest częściowo zamieszkały i to odrobinę studziło mój foto-zapał. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu na blogu, który regularnie czytuję i który szczerze polecam, pojawił się wpis Wrzosowa kraina z którego jasno wynikało, że pałac zieje pustkami.

W sieci na temat obiektu i jego historii przewija się zaledwie kilka zdań, na które regularnie wpada się na kolejnych stronach... "Pałac w Osłej powstał ok. 1830 r. Zbudowany został na gruzach XVIII-wiecznego zamku. W 1903 r. został rozbudowany. Po II wojnie światowej stał się własnością PGR i wtedy to rozpoczął się proces jego niszczenia."

Wieść gminna niesie, że aktualnie pałac jest dzierżawiony, ale to niepotwierdzona informacja. Pewnym jest natomiast, że na pałacu został położony nowy dach, pewnym również wydaje się, że warto w niego zainwestować bowiem nie jest w najgorszym stanie i mógłby stać się lokalną atrakcją.

Wnętrza to głównie pomieszczenia przystosowane do celów mieszkalnych jednak zachowało się kilka oryginalnych elementów i te starałam się w miarę możliwości "zapamiętać".

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1227)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej
Pałac w Osłej

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter