Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Muzeum Domków dla Lalek

Autor wpisu: Urzeczona
Data publikacji: 18.05.2016
Okres historyczny: 20-lecie międzywojenne 1918-1939

Muzeum Domków dla Lalek to cudowne miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Przepiękne, pieczołowicie odrestaurowane domki z czasów naszych babć i prababć pozwalają podejrzeć jak wyglądało życie codzienne i zwyczaje w minionych czasach, a także odnaleźć w sobie dziecięcą radość - z Muzeum wszyscy wychodzą uśmiechnięci!

Warszawskie Muzeum Domków dla Lalek to blisko 100 dawnych domków, pokoi, sklepów, powozów i łazienek z różnych krajów i wieków, wyposażonych w tysiące maleńkich mebli, lalek i drobiazgów.

Historyczne domki dla lalek - stosunkowo mało w Polsce znane, stanowią fascynujący dokument dawnych epok i zapoznawanie się z nimi jest wspaniałym sposobem na przybliżenie zwiedzającym dawnych obyczajów, zawodów, mód a nawet przemijających zjawisk społecznych.

Istniejąca ekspozycja kolekcji od kilku lat nieustannie gościła w muzeach całej Polski, obejrzało ją ponad 150 tys. osób, otrzymała wiele nagród i wyróżnień w tym nominację do nagrody Sybilla 2011. Ale nadszedł czas aby się ustatkować i osiąść w jednym miejscu. Od 1 czerwca 2016 zapraszamy do najbardziej urzekającego i tajemniczego Muzeum w Polsce - Warszawskiego Muzeum Domków dla Lalek.

Źródło:

www.MuzeumDomkow.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 2161)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter