Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Wrocławskie krasnale

Autor wpisu: oprac. Maja Rzeplińska
Data publikacji: 25.11.2010
Okres historyczny: PRL 1944-1989

Uważny wrocławski przechodzień może nieoczekiwanie natknąć się na swej drodze na krasnala. Nawet zadomowiony mieszkaniec może być zaskoczony, bo wciąż przybywa nowych krasnoludków. Pierwszy pojawił się w 2001 roku. Upamiętniał Pomarańczową Alternatywę, dlatego ustawił się przy ulicy Świdnickiej – zwyczajowym miejscu happeningów tej znanej grupy happeningowej z okresu PRL-u. Kolejna była tabliczka „Muzeum Krasnoludków”, która na wysokości ludzkich kolan zawisła na ścianie kamieniczki „Jaś”, między Rynkiem a kościołem św. Elżbiety.

Dziś przy moście Piaskowskim spotkamy Pracza, nawiązującego do osiedla Pracze Orańskie, a przy ulicy Świdnickiej, obok krasnala Pomarańczowej Alternatywy, pojawił się niewidomy i głuchoniemy krasnoludek, przypominający o niepełnosprawnych mieszkańcach miasta. Obok Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej swe miejsce znalazła zaś krasnoludka – Marzenka, a koło rycerza przy placu Grunwaldzkim zadumał się krasnal z mieczem. Krasnali jest ponad setka i możemy zobaczyć wszystkie, jeśli wybierzemy się na zorganizowaną wycieczkę ich szlakiem. Ciekawiej jest jednak odkrywać je powoli i niespodziewanie, uważnie patrząc pod nogi.

Autorem zdjęć jest Marcin Wiktorski.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 2029)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Galeria

Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter