Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Autor wpisu: mocak
Data publikacji: 22.02.2011
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zostało utworzone w 2010 roku. Głównym zadaniem instytucji jest prezentacja polskiej i międzynarodowej sztuki najnowszej.

Muzeum znajduje się w miejscu rozpoznawalnym na całym świecie: w dawnych halach fabryki Emalia, znanych powszechnie jako Fabryka Schindlera. Działalność wystawiennicza MOCAK-u skupia się głównie na sztuce z dwóch ostatnich dziesięcioleci. Muzeum w stałej kolekcji posiada prace artystów z całego świata. Punktem wyjścia do tworzenia zbiorów jest sztuka konceptualna. Artyści, których prace wchodzą w skład kolekcji, to: AES+F, Tomasz Bajer, Edward Dwurnik, Krištof Kintera, Jarosław Kozłowski, Robert Kuśmirowski, Lars Laumann, Małgorzata Markiewicz, Bartek Materka, Józef Robakowski, Beat Streuli, Krzysztof Wodiczko.

Program MOCAK-u obejmuje również projekty edukacyjne, badawcze i wydawnicze. Dzięki tak szerokiej działalności Muzeum realizuje swoją podstawową misję – chce przybliżyć kulturę współczesną jak największej grupie odbiorców. Za cel stawia sobie również złamanie stereotypu, zgodnie z którym sztuka współczesna jest czymś odległym, enigmatycznym i niezrozumiałym.

Na terenie Muzeum znajdują się także: biblioteka, księgarnia, sala audiowizualna oraz pracownia konserwatorska sztuki współczesnej.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1099)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Linki

Galeria

Budynek Muzeum
Budynek Muzeum
Budynek Muzeum
Budynek Muzeum
Budynek Muzeum

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter