Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Interesujące miejsca w Bojszowach

Autor wpisu: bojszowskie_utoplce
Data publikacji: 15.04.2011

Przedstawiamy kilka interesujących miejsc w Bojszowach.

Dom Myśliwca i Koło Łowieckie „Przepiórka”
W Bojszowach od wielu już lat istnieje koło łowieckie. Gromadzi ono myśliwych, którzy opiekują się naszymi lasami. „Przepiórka” została założona w 1950 roku przez 21 członków i zarejestrowano ją pod nazwą Koło Łowieckie nr 1 Katowice. Koło dzierżawi obwód łowiecki nr 154 obejmujący przede wszystkim bojszowskie lasy. Spotykane tutaj zwierzęta to: jelenie, sarny, dziki, kaczki, bażanty, daniele oraz zające, które poławia się tylko przy okazji polowań leśnych Hubertus, czyli w dzień patrona myśliwych i polowań wigilijnych. Myśliwi założyli wiele paśników, by pomagać zwierzętom przetrwać zimę, W 1999 roku ufundowano sztandar koła, a walne zgromadzenie członków podjęło uchwałę o budowie Domu Myśliwca. Zakończono ją w 2000 roku, a budynek stał się miejscem imprez myśliwskich, obrad i różnych innych spotkań. Koło organizuje również prelekcje dla szkół na tematy związane ze środowiskiem i łowiectwem.
 
Kapliczka
W 2007 roku „Przepiórka” wybudowała w lesie kapliczkę ku czci św. Huberta. Poświęcenie kapliczki było bardzo uroczyste. Odbyło się 3 listopada 2007 roku wraz z mszą pod kapliczką. Całość uświetniły „gonitwa za lisem” oraz myśliwska biesiada. W tym miejscu myśliwi często modlą się do św. Huberta, np. o owocne polowanie.
 
Park w Bojszowach
W Bojszowach mamy również park. Liczy on już wiele lat, ale nadal zachwyca. Odbywają się tam imprezy różnego typu, np. koncerty z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki, pikniki rodzinne, sylwester i wiele innych. W parku znajduje się wiele drzew oraz plac zabaw dla najmłodszych. Nie należy zapominać o dębie, który ma już kilkaset lat i jest najstarszym drzewem w Bojszowach. W park zawsze gromadzi się mnóstwo ludzi, szczególnie młodzieży, która lubi spędzać tam czas.
 
Dworek Grof
Grof to restauracja połączona ze stadniną koni. Istnieje już 12 lat i ciągle cieszy się zainteresowaniem. Odbywa się tu wiele imprez okolicznościowych, ale równie miło można tutaj spędzić niedzielne popołudnie. Pijąc gorącą herbatę, możemy obserwować galopujące konie. Rodzice mogą posłać dzieci do szkółki, w której maluchy nauczą się jazdy konnej. Wielbiciele koni mają możliwość „wypożyczania” ich na cały dzień i udawania się na wyprawy. „Grof” mieści się nieopodal lasu, dlatego siedząc na werandzie, możemy podziwiać piękne krajobrazy. Cały obiekt ma świetne otoczenie, sąsiaduje między innymi z małym jeziorkiem z mostkiem. Jest to bardzo interesujące miejsce.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1061)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter