Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

O portalu

Mapa Kultury to portal pełen opowieści o kulturze lokalnej. Poznaj Ludzi, Miejsca, Klimaty związane z kulturą interesującego Cię regionu.

Wspieramy kulturowe dziennikarstwo społeczne - dajemy przestrzeń do opisywania kultury i dzielenia się swoją pasją.

Użytkowniku – bądź redaktorem portalu o kulturze regionów. Twoje wpisy, komentarze tworzą zawartość Mapy Kultury. Po prostu dodaj wpis.

Zdefiniuj słowo „Kultura” – na tym portalu o kulturze to Ty w dużej mierze decydujesz, co zostanie utrwalone na Mapie jako ważne, ciekawe, warte zapamiętania. Pokaż, jak rozumiesz i odczuwasz Kulturę, co w twojej okolicy, mieście, regionie jest tak cenne, że aż warte zdigitalizowania, umieszczenia w wirtualnej przestrzeni i przekazania innym.

• To może być Miejsce blisko ciebie, lub poznane w podróży. To także związani z kulturą Ludzie – twórcy i ci, którzy upowszechniają, przetwarzają, upamiętniają kulturę. A Klimaty to wszystko, co wpływa na kulturową tożsamość – zwyczaje, legendy, ulotne zjawiska.

• Mapa Kultury to portal upowszechniania wiadomości o historii kultury, przejawach kultury ludowej, ale też spojrzenie na współczesność i kulturę popularną.

Kultura w dobrej formie – utrwalaj, przekazuj informacje tak, jak lubisz – pisząc notkę biograficzną, esej, robiąc reportaż, relację, wywiad. A może wolisz pokazać zdjęcia, film, rysunki, komiks i je skomentować? Każda forma digitalizacji Kultury jest dobra. Sprawdź zakładkę Multimedia.  Dla relaksu i edukacji przez zabawę polecamy Gry.

Szlaki kultury wyznaczamy po to, by łączyć treści i zapraszać do poznania kultury na żywo i w terenie. Zaplanuj z nami wycieczkę, podróż, której tematem przewodnim będzie Kultura.

• Aktualne informacje znajdziesz w Kalendarzu Wydarzeń Kulturalnych  - zapraszamy do dodawania wydarzeń!

• Wystarczy się zarejestrować  i dodawać swoje wpisy, multimedia, wyznaczyć szlaki kultury stając się tym samym częścią społeczności Uważnej na Kulturę.

Chcesz się zainspirować, wzbogacić swój warsztat - skorzystaj z instruktażu dziennikarza, reportera, p. Mariusza Szczygła, rad dziennikarki radiowej Agnieszki Obszańskiej i naszych animowanych wskazówek.

 

 Poniżej o tym, "Jak chwycić pióro", czyli jak pisać reportaż.

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter